W kryzysie trudna decyzja

09 kwietnia
14:26 2014

Od kiedy istnieje na rynku leasing samochodowy dla konsumentów to daje się zauważyć że coraz rzadziej sięgamy po kredyt samochodowy a coraz częściej po wspomniany leasing samochodowy.

Nie mniej jednak leasing samochodowy jest dość nową sprawą i należy podejrzewać że jeszcze wiele osób nie ma pojęcia że można starać się nie tylko o kredyt samochodowy o który teraz tak trudno jest w banku dostać ale istnieje również leasing samochodowy, który jest bardziej ekonomiczny niż kredyt samochodowy. Dlaczego? Z prostego względu, ponieważ możemy wejść w posiadania samochodu nie angażując środków własnych. Płacimy tylko miesięczne raty leasingowi i możemy korzystać z nowego samochodu lub używanego i zależy to tylko i wyłącznie od nas.

Trzeba też jednak przyznać że mimo wszystko wybieramy kredyt samochodowy ponieważ daje on nam bezpieczeństwo z uwagi na fakt że kupując auto za kredyt stajemy się jego właścicielem ale też jako właściciel jesteśmy zmuszeni do płacenia za jego amortyzację to po pierwsze a po drugie biorąc kredyt samochodowy na zakup auta jesteśmy nie właścicielem a współwłaściciele bowiem auto stanowi zastaw bankowy i w związku z tym nie możemy go sprzedać bez wiedzy banku. Poza tym nie zapominajmy że teraz o kredyt samochodowy jest bardzo trudno, banki już tak chętnie kredytów nie udzielają a jeżeli już to na warunkach bankowych których często nie jesteśmy w stanie ich spełnić. No i kredyty samochodowe są teraz drogimi kredytami i jeżeli mamy się już o nie starać to starannie dobierajmy kredyty w własnych możliwości i warunków. T teraz zakup samochodu nie jest już tak ważny dla os ob. Które na pierwszym planie stawiają zabezpieczenie bytu rodzinie.

Mamy przecież kryzys i teraz o wiele trudniej nam się żyje, ale oczywiście nie brakuje osób którym drogie kredyty nie przeszkadzają więc starają się również o kredyty samochodowe.