Szybkie kredyty samochodowe dla firm – na co zwrócić uwagę?

Szybkie kredyty samochodowe dla firm – na co zwrócić uwagę?
23 września
13:53 2016

Procedura kredytowa kojarzy nam się głównie z koniecznością przedstawienia dużej ilości dokumentów i długim czasem oczekiwania na decyzję banku. Czy nie można tego uniknąć?

Teoretycznie wydawać by się mogło, że kluczowym czynnikiem w kwestii wyboru kredytu, i to nie tylko dla firm, powinno być oprocentowanie rzeczywiste i ostateczny koszt, czyli kwota, jaką oddamy do banku. Dla wielu osób schodzi to jednak na drugi plan, szczególnie jeśli liczy się szybkość działania i błyskawiczne reagowanie na potrzeby finansowe firmy. Na szczęście rynek oferuje rozwiązania, które spełniają ten warunek, jednak decyzję o ich wyborze lepiej podejmować rozsądnie.

Kredyt czy pożyczka?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, które banki mogą zastosować wobec nas uproszczoną procedurę kredytową lub zapewnić szybkie wydanie decyzji kredytowej. Standardowo poszukiwania najlepiej rozpocząć od banku, w którym posiadamy inne produkty, np. konto firmowe. Wgląd banku w historię operacji na rachunku może przyczynić się do znacznego skrócenia czasu oczekiwania na decyzję. Jeśli jednak nie otrzymamy satysfakcjonującej oferty, obecnie dobrym posunięciem może być zwrócenie się np. do BNP Paribas, który zapewnia, że decyzja kredytowa zostanie wydana nawet w ciągu 30 minut.

Innym rozwiązaniem może być szybka pożyczka w prywatnej firmie pozabankowej. Taką ofertę znajdziemy w MBR Finance, proponującej Motopożyczkę. Jej maksymalna kwota to 100 000 zł, a okres spłaty nie może przekroczyć 2160 dni. Niestety w tym przypadku musimy liczyć się z ogromnymi kosztami spłaty.

Leasing

Jeśli kredyt bankowy wiąże się ciągle ze zbyt długim czasem oczekiwania, a pożyczka w prywatnej firmie to zbyt duży koszt, powinniśmy skierować uwagę na firmy leasingowe. Procedura leasingowa jest znacznie uproszczona, podobnie jak okres od złożenia wniosku do wydania pojazdu. W tym przypadku należy jednak znać różnice między kredytem a leasingiem, które dotyczą kwestii podatkowych, sposobu wliczania rat i odsetek w koszty uzyskania przychodu czy samych zabezpieczeń na pojeździe. Warto także przekalkulować wszystkie koszty związane z jedną i drugą transakcją.