Ranking szybkich pożyczek na samochód

Ranking szybkich pożyczek na samochód
05 maja
23:00 2017

Finansowanie zakupu auta kredytami samochodowymi to częsta praktyka klientów banków. Nie wszyscy jednak wiedzą, że również szybkie pożyczki można przeznaczyć na zakup auta. Oto nasz ranking takich ofert w kwietniu 2016 roku.

Szybkie pożyczki najczęściej kojarzą się z chwilówkami, a więc z pożyczaniem niskich kwot (często od 200 do 2000 zł) na bardzo krótki okres (przeważnie od 30 do 60 dni). Tymczasem coraz więcej firm pozabankowych proponuje pożyczki na większe kwoty, rozłożone na kilka miesięcy, a nawet na kilka lat. Podobne są więc do kredytów bankowych, chociaż nie mają z nimi nic wspólnego. Jednak właśnie takimi pożyczkami można sfinansować zakup auta i to bez ograniczeń formalnych, jakie napotkamy w przypadku kredytów samochodowych z zabezpieczeniem.

Najlepsze szybkie pożyczki na samochód

Ranking szybkich pożyczek na samochód przygotowaliśmy, biorąc pod uwagę przede wszystkim wysokość maksymalnej pożyczki, która umożliwiałaby zakup auta. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na maksymalny okres, w jakim można spłacić pożyczkę oraz to, czy firma pozabankowa weryfikuje klientów w Biurze Informacji Kredytowej podobnie, jak robią to banki.

Lp. Firma pożyczkowa Pożyczka Weryfikacja w BIK Maksymalny okres Maksymalna kwota
1. Portfello Portfello – Pożyczka gotówkowa nie 5 lat 300 tys. zł
2. Motopożyczka Motopożyczka tak 2160 dni 100 tys. zł
3. Lendico Lendico tak 5 lat 50 tys.
4. Szalona Pożyczka Szalona Pożyczka nie 12 miesięcy 25 tys. zł
5. Profi Credit Pożyczka Dla Ciebie nie 900 dni 25 tys. zł
6. Provident Pożyczka z tygodniową ratą nie 90 tygodni 10 tys. zł
7. Takto TAKTO Pożyczka gotówkowa tak 3 lata 10 tys. zł
8. Zaimo Zaimo tak 2 lata 10 tys. zł
9. Zaplo Elastyczna pożyczka ratalna tak 12 miesięcy 10 tys. zł
10. Novum Pożyczka na dowolny cel tak 2 lata 7,5 tys. zł

Podsumowanie rankingu

Jak widać z naszego zestawienia, większość firm pozabankowych udzielających pożyczek na wyższe kwoty powyżej 5 tys. zł dokonuje jednak weryfikacji klienta w BIK-u. Nie robi tego jedynie czterech pożyczkodawców. Nic dziwnego – wyższa pożyczka to większe ryzyko, dlatego firmy pozabankowe starają się jak najskuteczniej zabezpieczyć, stawiając w tym przypadku jedynie na uproszczone i szybsze procedury przyznania pieniędzy w stosunku do decyzji kredytowych banku. Okres spłaty takiej szybkiej pożyczki to najczęściej kilka lat, nawet 6 lat, a co najmniej rok. W wielu przypadkach spłata rozkładana jest na raty