Ranking szybkich pożyczek na samochód

Ranking szybkich pożyczek na samochód
05 maja
23:00 2017

Finansowanie zakupu auta kredytami samochodowymi to częsta praktyka klientów banków. Nie wszyscy jednak wiedzą, że również szybkie pożyczki można przeznaczyć na zakup auta. Oto nasz ranking takich ofert w kwietniu 2016 roku.

Szybkie pożyczki najczęściej kojarzą się z chwilówkami, a więc z pożyczaniem niskich kwot (często od 200 do 2000 zł) na bardzo krótki okres (przeważnie od 30 do 60 dni). Tymczasem coraz więcej firm pozabankowych proponuje pożyczki na większe kwoty, rozłożone na kilka miesięcy, a nawet na kilka lat. Podobne są więc do kredytów bankowych, chociaż nie mają z nimi nic wspólnego. Jednak właśnie takimi pożyczkami można sfinansować zakup auta i to bez ograniczeń formalnych, jakie napotkamy w przypadku kredytów samochodowych z zabezpieczeniem.

Najlepsze szybkie pożyczki na samochód

Ranking szybkich pożyczek na samochód przygotowaliśmy, biorąc pod uwagę przede wszystkim wysokość maksymalnej pożyczki, która umożliwiałaby zakup auta. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na maksymalny okres, w jakim można spłacić pożyczkę oraz to, czy firma pozabankowa weryfikuje klientów w Biurze Informacji Kredytowej podobnie, jak robią to banki.

Lp.Firma pożyczkowaPożyczkaWeryfikacja w BIKMaksymalny okresMaksymalna kwota
1.PortfelloPortfello – Pożyczka gotówkowanie5 lat300 tys. zł
2.MotopożyczkaMotopożyczkatak2160 dni100 tys. zł
3.LendicoLendicotak5 lat50 tys.
4.Szalona PożyczkaSzalona Pożyczkanie12 miesięcy25 tys. zł
5.Profi CreditPożyczka Dla Ciebienie900 dni25 tys. zł
6.ProvidentPożyczka z tygodniową ratąnie90 tygodni10 tys. zł
7.TaktoTAKTO Pożyczka gotówkowatak3 lata10 tys. zł
8.ZaimoZaimotak2 lata10 tys. zł
9.ZaploElastyczna pożyczka ratalnatak12 miesięcy10 tys. zł
10.NovumPożyczka na dowolny celtak2 lata7,5 tys. zł

Podsumowanie rankingu

Jak widać z naszego zestawienia, większość firm pozabankowych udzielających pożyczek na wyższe kwoty powyżej 5 tys. zł dokonuje jednak weryfikacji klienta w BIK-u. Nie robi tego jedynie czterech pożyczkodawców. Nic dziwnego – wyższa pożyczka to większe ryzyko, dlatego firmy pozabankowe starają się jak najskuteczniej zabezpieczyć, stawiając w tym przypadku jedynie na uproszczone i szybsze procedury przyznania pieniędzy w stosunku do decyzji kredytowych banku. Okres spłaty takiej szybkiej pożyczki to najczęściej kilka lat, nawet 6 lat, a co najmniej rok. W wielu przypadkach spłata rozkładana jest na raty