Szybki kredyt gotówkowy dla Polaków za granicą

04 lipca
13:46 2014

Coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy albo w celach turystycznych lub edukacyjnych. Gdy ci pierwsi potrzebują finansowego wsparcia podczas pracy za granicą, czy mogą liczyć na szybkie kredyty gotówkowe?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. O kredyt zawsze można się starać, problem w tym, czy bank go udzieli takiego świadczenia, tym bardziej szybkiego. Jeżeli jednak starający się o kredyt gotówkowy w Polsce pracuje legalnie za granicą, ponadto na podstawie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony, to każdy bank w Polsce udzieli mu kredytu. Oczywiście nie będzie to natychmiastowy kredyt, ponieważ bank musi sprawdzić gastarbeitera, ale na kredyt raczej może liczyć. Nie może liczyć na kredyt ten, kto pracuje dorywczo i nielegalnie. W takiej sytuacji żaden bank w Polsce nie zaproponuje pożyczki. Jeżeli wszystko jest w porządku, to pracujący za granicą Polacy powinni być przygotowani na skompletowanie odpowiednich dokumentów. O rodzaj tych dokumentów najlepiej zapytać w bankach, ale z pewnością będą potrzebne oryginały lub tłumaczenia. Trzeba też pamiętać, że pod tym względem różne banki żądają różnych dokumentów, ale każdy poprosi o umowę o pracę oraz zaświadczenie o dochodach. Najlepsza jest umowa na czas nieokreślony, jak przy standardowych ofertach kredytowych obowiązujących w Polsce.

Comperia.pl podkreśla, że należy pamiętać o formalnościach i procedurach bankowych, jakich trzeba dopełnić przy tego rodzaju kredytach. Nie jest to takie proste, jeżeli  starający się o kredyty przyjeżdżają do Polski tylko na kilka dni. Poza tym ważny jest właściwy wybór oferty kredytowej, co może również starającym się o kredyt sprawić pewien kłopot. Dlatego trzeba skorzystać z porównywarek kredytowych oraz pomocy doradców finansowych, jeżeli pożyczka opiewa na poważną kwotę. Należy podkreślić, że jeżeli gastarbeiterzy sami mają zamiar dokonać dla siebie właściwego wyboru, to zajmie to trochę czasu, którym często nie dysponują. Może więc rzeczywiście lepiej oprzeć się na wiedzy doradców finansowych. Comperia.pl radzi, aby korzystać z usług banków, które przy staraniach o kredyty nie wymagają tłumaczeń przysięgłych poszczególnych dokumentów między innymi dlatego, że są to dodatkowe koszty oraz niestety strata czasu.

Banki udzielają Polakom przebywającym za granicą kredytów. Jeżeli jednak ktoś oczekuje, aby to były szybkie kredyty, to powinien udać się do firm pozabankowych. Z pewnością formalności w tych firmach jest zdecydowanie mniej, ale za to koszty są większe. Najlepiej więc korzystać z ofert kredytowych banków, wówczas rozpatrzenie wniosku i weryfikacja dostarczonych dokumentów nie potrwają zbyt długo. Jednakże każdy bank musi sprawdzić wypłacalność potencjalnego kredytobiorcy. Z tej racji, jeżeli ktoś musi korzystać z usług firm pozabankowych, niech to uczyni, ale jeżeli może poczekać, w najgorszym przypadku kilka dni, niech wybierze oferty kredytowe banków.