Czy AC jest obowiązkowe przy kredycie samochodowym?

13 stycznia
13:15 2012

Ubezpieczenia samochodowe, a jak ubezpieczenia to i kredyty samochodowe ponieważ najczęściej za kredyty samochodowe kupowane są auta. A jak kupowane za kredyty samochodowe to należy wykupić ubezpieczenie autocasco, ponieważ najczęściej zabezpieczeniem kredytu są kupowane na kredyt samochody.

Wszyscy klienci, którzy kiedykolwiek mieli styczność z rynkiem ubezpieczeń doskonale wiedzą, że jest on rynkiem skomplikowanych o niekoniecznie przejrzystych przepisach i wielkiej pazerności na kasę firm ubezpieczeniowych, czego mieliśmy niejednokrotnie przykłady.

Najczęściej jak wiadomo kupujemy samochód na kredyt, a to jak wiadomo niesie za sobą określone konsekwencje ubezpieczeniowe. Najczęściej jak wiadomo kierowcy wykupują ubezpieczenie oc, ponieważ jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Autocasco też jest obowiązkowe jeżeli zakupimy samochody za kredyty samochodowe. Trzeba przy tym dodać, że ubezpieczenia samochodowe są drogimi ubezpieczeniami dlatego powinno się najpierw dokładnie spenetrować rynek ubezpieczeniowy, aby podjąć dla siebie jak najkorzystniejszą decyzję.

Nie jest to aż tak konieczne przy obowiązkowych ubezpieczeniach oc, ale przy ac już jak najbardziej. Ale trzeba też wiedzieć, że żadna firma ubezpieczeniowa nie ma monopolu na najlepsze warunki, stawki oraz pozytywne traktowanie klienta. Mało tego, na rynku niewiele jest firm, które prezentują podobne poglądy. Na rynku ubezpieczeniowym jest natomiast wiele firm i wiele jest ofert.

Klienci najczęściej nie znają zasad jakimi kierują się ubezpieczyciele, a już tym bardziej przepisów prawnych. Dlatego na początek, przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, powinni zapoznać się przynajmniej z ogólnymi warunkami ubezpieczeń. Oczywiście to nie wystarczy, ale przynajmniej daje podstawową wiedzę jak podpisywać umowy. No i oczywiście powinniśmy zapoznać się z zapisami umowy przed jej podpisaniem, wcześniejsze zerwanie umowy raczej nie wchodzi w rachubę. Prawdopodobnie i to nie wystarczy, ale gdy na przykład zauważymy jakieś nieścisłości, bądź niejasne sformułowania najlepiej wycofać się i z umowy i z tego towarzystwa.

Najlepiej kiedy umowy zawierają jasne sformułowania. Szczególnie natomiast należy uważać na takie ubezpieczenia autocasco, które jak wiadomo musimy wykupić jeżeli kupowaliśmy samochody za kredyty samochodowe. Takie ubezpieczenie autocasco niewiele nam gwarantuje, a poza tym firmy ubezpieczeniowe skutecznie przy nim manipulują.

Póki co najlepsze oferty ubezpieczeń samochodowych mają tacy ubezpieczyciele jak: liberty direct, mtu sa, hdi asekuracja, aviva cu, pzu sa i axa, no i przede wszystkim link4.