Łatwo, a jednak tak trudno

28 stycznia
12:01 2012

O krętactwach, mataczeniu i majstrowaniu przy polisach oraz ogólnych warunkach ubezpieczeń wiemy z informacji instytucji kontrolnych oraz z mediów. Czy w takiej sytuacji można się dziwić się, że klienci tracą zaufanie do ubezpieczycieli? Czy w takiej sytuacji na przykład korzystne dla klienta ubezpieczenie samochodowe w ogóle jest możliwe? Wspomnijmy w tym miejscu o krętactwa ubezpieczycieli przy tanich ubezpieczeniach ac oraz ubezpieczeniach na życie, żeby nie wymieniać jednym tchem innych pokrętnych działań ubezpieczycieli.
Konsumenci jak wiadomo zazwyczaj szukają tanich ofert na rynku i trudno im się dziwić. Po prostu zmusza ich do tego sytuacja finansowa. Na innych rynkach też największym zainteresowaniem cieszą się tanie produkty i usługi. Dlatego poszukiwane są jak najtańsze konta bankowe, tanie kredyty samochodowe Getin bank i jak najtańsze ubezpieczenia aut. Niestety tak się ostatnio dzieje, że najczęściej tanie nie oznacza dobre, dlatego tak trudno znaleźć dobry produkt za niską cenę, a przede wszystkim uczciwego i względnie taniego ubezpieczyciela. Takiego, który gra fair, dba o klienta, stosuje rabaty, upusty i zniżki oc – bez żadnego podtekstu – i nie robi problemu przy szacowaniu szkód i wypłacie odszkodowania. Ponoć takie ofert można jeszcze znaleźć i tacy ubezpieczyciele również ponoć się zdarzają. Ponoć są także banki w których o tanie kredyty samochodowe Getin bank jest stosunkowo łatwo. Ale to wszystko ponoć, ponieważ tak naprawdę nikt nie wierzy w dobre intencje banków oraz ubezpieczycieli. Tymczasem na rynku ubezpieczeniowym przeróżnego rodzaju ofert zatrzęsienie, ale największym wzięciem – jak zwykle – cieszą się tanie ubezpieczenia samochodowe. Z prostej zresztą przyczyny, ponieważ samochodów stale nam przybywa – sprzyjają temu kredyty samochodowe – ubezpieczyć je trzeba, a z kasą często krucho. A o najtańszt kredyt samochodowy jest naprawdę trudno.
To prawda z gotówką nie jest u nas najlepiej i dlatego poszukujemy w miarę tanich produktów i usług, a ubezpieczenia nie są wyjątkiem. Tylko trafić na dobrą i niedrogą ofertę jest teraz bardzo trudno. Trudno jest też o w miarę tanie ubezpieczenie samochodowe, a jeżeli już taką ofertę znajdziemy, to często okazuje się, że ubezpieczenie to nie jest wcale takie korzystne dla klienta. Szczególnie klienci firm ubezpieczeniowych mają kłopoty z naliczeniami przez ubezpieczycieli szkód oraz wypłatą odszkodowań. Ubezpieczalnie jak tylko mogą przeciągają proces wyliczenia strat, zaniżają stawki, nie akceptują przedstawionych rachunków i w nieskończoność przeciągają wypłatę odszkodowań. Na szczęście na rynku tym panuje duża konkurencja i można jeszcze wybrać dla siebie dobrą ofertę. Najtańszy kredyt samochodowy jest trudny do zdobycia, ale możliwy. Trzeba tylko czytać umowy oraz zapoznawać się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń.