Czy zastaw pod kredyt jest wymagany?

14 stycznia
05:48 2012

Coraz więcej rodzin nie radzi sobie z finansami i nie jest to żadne odkrycie. Coraz więcej też z nas, aby osiągnąć jakiś cel, wejść w posiadanie określonego przedmiotu, musi posiłkować się kredytem, który w banku nie jest już tak łatwo dostać. I to też jest oczywiste.

Pieniądze, banki, kredyty – codzienna szara rzeczywistość, która nami rządzi. Jak to mówią z pieniędzmi jest nam często źle, ale bez pieniędzy trudno nam żyć. Najczęściej z kredytami też pozostajemy sami, nikt bowiem za nas ich nie spłaci. Stałe kurczenie się rynku pracy sprawiło, że wielu kredytobiorców stało się niewypłacalnych. Trudno w takiej sytuacji dziwić się bankom, że mocno przykręciły śrubę z kredytami.

W chwili obecnej o jakikolwiek kredyt jest bardzo trudno, nie ma też tanich i przyjaznych kredytów. Są natomiast drogie lub bardzo drogie i niekoniecznie przyjazne. Tylko za co jak nie za kredyt kupujemy mieszkanie, wyższej klasy sprzęt rtv i agd, czy też samochody. Polacy najczęściej kupują auta za pieniądze z kredytów – są na przykład kredyty samochodowe w beż i jeżeli tylko zdecydujemy się na nie możemy wyjechać z salonu własnym autem. Zresztą wiele banków oferuje kredyty samochodowe i dlatego przy tego rodzaju okazji często zadajemy sobie pytanie w jakim banku najlepsze są kredyty samochodowe. Poza tym pamiętajmy, że kredyt samochodowy może być spożytkowany nie tylko na zakup auta, ale także motocykla, skutera czy nawet łodzi.

Nie ulega wątpliwości, że kredyty bankowe są teraz drogimi produktami, mimo to zabiegamy o nie, bo po prostu nie mamy innego wyjścia. Jest też wiele tego typu ofert, a przy zakupie aut często zastanawiamy się gdzie są najlepsze i najkorzystniejsze kredyty samochodowe. Gdyby wierzyć ofertom reklamowym oraz fachowcom tej branży, to najlepsze są kredyty samochodowe w bgż oraz w multibanku, volkswagen banku, deutsche banku oraz toyota banku.

Jeszcze do niedawna ciekawą ofertę miał też alior bank, który według rankingu najlepszych kredytów samochodowych zajmował pierwszą pozycję wśród kredytów na samochody używane oraz trzecią na rynku aut nowych. Klienci natomiast coraz częściej wymieniają w czołówce kredyty samochodowe bgż. Najczęściej zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest kupowane auto. Po co banki mają nakazywać kredytobiorcom wyszukiwać jakichś innych zabezpieczeń, skoro najlepszym zabezpieczeniem jest właśnie kupowany przez klienta samochód.

Pamiętajmy przy tym, że w takich sytuacjach bank nakazuje wykupienie również ubezpieczenia ac, czyli autocasco. Dzięki takim zabezpieczeniom kredyt samochodowy jest zazwyczaj tańszy, ale i bardziej kłopotliwy dla kredytobiorcy, ponieważ przed jego spłatą nie może on auta sprzedać.