Banki i samochody

14 września
15:58 2012

Samochody cieszą się wielkim zainteresowaniem od wieków, kto z nas kiedyś nie marzył własnym aucie, o własnych czterech kółkach. Niestety nie za własną gotówkę tylko za kredyt samochodowy.

Kiedyś samochody były niesamowitym luksusem na które stać było jednie bogaczy, a kredyt samochodowy w ogóle nie wchodził w rachubę. Ale auta wyrabiane były ręcznie i osiągały zawrotne sumy. Ale stać na nie było arystokratów, ziemian czy też fabrykantów. Bankowcy owszem wówczas udzielali kredytów ale to była zupełnie inna bajka niż teraz. A co teraz?

Teraz aby dostać kredyt samochodowy trzeba być nieźle sytuowanym finansowo, trzeba mieć zdolności kredytowe i spełniać warunki jakie stawiają przed kredytobiorcami banki. Ale ci którzy starają się o kredyt samochodowy nie maja innego wyjścia, ale mogą tez starać się o kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale wtedy muszą się liczyć, ze będzie ich taki kredyt drożej kosztować. Lepiej mimo wszystko starać się o kredyt samochodowy a nie gotówkowy. Banki jak wiadomo są sceptycznie nastawione do kredytowania swoich klientów nic więc dziwnego, ze coraz więcej osób kieruje swoje zainteresowanie ku parabankom, które również mają w swojej ofercie kredyty samochodowe. Ale jak już niejednokrotnie wspominaliśmy raczej nie korzystajmy z usług parabanków, ponieważ możemy nie wydolić finansowo. Kredyty w parabankach to ogromne koszty. Aż dziw że do tej pory nikt nie zainteresował się parabankami. Ale presja jest duża i jeżeli ktoś uparł się na kredyt samochodowy, jeżeli ktoś założył sobie zakup auta to trudno będzie go do tego zamysłu odwieść.

Na szczęście trwają kontrole i miejmy nadzieję, że wszystko zostanie wyjaśnione. Generalnie jednak nie korzystajmy jednak z usług tych instytucji. Zresztą i tak od dawna niemal wszyscy wiedzieli na jakich zasadach funkcjonują parabanki. Jak się później okazuje nie wszyscy.